سرقت به سبک تکنولوژیک

یک تحلیل گر در شرکت محققان فناوری گارتنر (Gartner) می گوید: انتظار می رود که تا چهار سال دیگر گزارش کلاه برداری با رقم 1.5 درصد در تمام معاملات گوشی تلفن همراه اعلام شود.

مدیر راه حل های جرم و جنایت مالی در شرکت فایسرو (Fiserv) می گوید: یک نگرانی عظیم در پرداخت های تلفن همراه وجود دارد و در همین راستا شرکت Brookfield که شرکتی بر پایه فناوری و تکنولوژی است می گوید: سالانه میلیارد ها دلار در پرداخت‌های تلفنی به هدر می رود.

بر اساس گزارشی از بانک مرکزی آمریکا، تنها 12 درصد آمریکایی ها برای پرداخت های تلفن همراه ادغام کرده اند.

برای سریع کردن این روند شرکت هایی مثل گوگل و پی بال تبلیغات می کنند و در نتیجه استفاده از این گونه تکنولوژی ها در بین کاربران مرسوم می شود.

این فرهنگ سازی برای تبه کاران، راه ساده‌ای در سرقت پول های مردم است. یک فروشنده‌ی امنیتی تلفن همراه گفته است که برای ورود به حدود 70 درصد دستگاه های تلفن همراه، کلمه ی عبور لازم نیست.

والدین به کودکان خود اجازه می دهند تا با گوشی تلفن همراه شان بازی کند، بدون این که بدانند ممکن است این کودک به طور اتفاقی یکی از نرم افزار های مخرب را دانلود کن. در حقیقت والدین نمی دانند این کار چه ریسک بزرگی برای اطلاعات گوشی آن هاست؛ چه از نظر اطلاعات شخصی و چه از نظر اطلاعات بانکی و مالی شان.

سارقان می توانند کیف پول گوشی همراه شما را به وسیله دزدیدن گوشی شما و یا با فریب دادن صاحب گوشی سرقت کنند.

حملات تروجان بر روی گوشی های هوشمند در ایالات متحده آمریکا از سال 2011 بیش از 18 درصد افزایش داشته است و هم اکنون در کل دنیا به 15.3 درصد رسیده است.

گاهی اوقات ضعف از تلفن همراه نیست، بلکه ابزار طراحی شده برای آن مشکل زا است. استفاده از نسل قدیمی فایل پیوست شده توسط شرکت Square ،که به آیفون امکان می داد تا کارت های اعتباری و پرداخت های بدهی کارت را قبول کنن، به متخصصان امنیت امکان داد که بفهمند سارقان چقدر می توانند حساب بازرگانان و شماره کارت های اعتباری آنان را به سرقت ببرند.

معاون امنیت تحقیقات شرکت Aperture می گوید: نفوذ در این فناوری بسیار آسان است و این شرکت هم اکنون طی مراحلی این تکنولوژی را متوقف می کند.

بانک ها و ارائه دهندگان خدمات پرداخت های تلفن همرا برای ساخت و یا خرید یک پدافند بهتر تقلا می کنند و در حال حاضر سرمایه گذاری های زیادی برای حل شدن این مشکل صورت گرفته است.

شرکت گاردین آنالیز Guardian Analytics موفق شده است که برای بانک ها نرم افزاری ارائه دهد و رفتارهای قبلی مشتریان را بسنجد، مثلا خرید های بزرگ و کوچک و یا این که هر چند وقت یک بار خرید می کند و در نتیجه می تواند در صورت عدم تطبیق با اطلاعات متوجه شود که آیا تلفن مشتری ربوده شده است یا نه؟

همچنین یک ابزار امنیتی وجود دارد که تلفن همراه را از چند زاویه مثل موقعیت کاربر و دستگاه های بی سیم مورد استفاده و بررسی قرار می دهد.

بنا بر گفته ی افسر ارشد امنیت اطلاعات شرکت پی بال، این شرکت متوجه شده است که با افزایش ایمنی معاملات کاربران می تواند بیش از یک میلیون تغییر در تعداد کاربرانش بدهد(یعنی تعداد کاربرانش را تا یک میلیون بیشتر افزایش دهد). مایکل بارت می گوید: ما تمایل زیادی به استفاده از امنیت های متنی داریم و همیشه در پی تکمیل کردن این تکنولوژی ها و کنترل کردن آنان هستیم.

/ 0 نظر / 16 بازدید