گپی با بازیگر سریال «قصه‌های مجید»

مدرسه "قصه‌های مجید" 

 زحمات نویسنده و کارگردان «قصه‌های مجید» ستودنی است 
 
بازیگر نقش مجید «قصه‌های مجید» با بیان اینکه نویسنده و کارگردان زحمات زیادی برای این مجموعه کشیدند، گفت:‌ زحمتی که ابتدا نویسنده کار و همچنین کارگردان - آقای کیومرث پوراحمد - برای «قصه‌های مجید» کشیدند،‌ ستودنی است. به نحوی که شاید داستان‌ها را بیش از هزار بار خواندند تا در نهایت فیلنامه‌ای ماندگار از آب دربیاید. در آن زمان همه عوامل با دلسوزی کار می‌کردیم و دوست داشتیم کارمان ماندگار شود. 
 
وی سپس با زنده کردن یاد پروین‌دخت یزدانیان - بازیگر نقش بی‌بی «قصه‌های مجید» - یادآور شد: زنده‌یاد خانم یزدانیان بی‌بی همه بچه‌های ایران بود. ایشان در «قصه‌های مجید» مثل یک مادربزرگ واقعی مرا دوست داشت و مواظب من بود. در حال حاضر با وجودی که 22 سال از «قصه‌های مجید» می‌گذرد و وی دیگر در قید حیات نیست، اما همچنان ارتباطم را با خانواده آن مرحوم حفظ کرده‌ام و آن‌ها هم مرا جزئی از خانواده‌شان می‌دانند و همیشه به چشم نوه‌ی خودشان به من نگاه می‌کنند. 
 
و بی‌بی «قصه‌های مجید»، یادش بخیر ... 
 
مدرسه "قصه‌های مجید" 
 
او ادامه داد:‌ بی‌بی در «قصه‌های مجید» اصلا به عنوان یک بازیگر به من نگاه نمی‌کرد، روحش شاد. امیدوارم در آن دنیا جایش خوب باشد. 
 
این بازیگر همچنین درباره دیالوگ‌های فی‌البداهه‌اش در «قصه‌های مجید» اینگونه بیان کرد: شاید می‌توان گفت بیش از 95 درصد از دیالوگ‌هایم در این مجموعه بر اساس متن فیلمنامه بود، فقط گاهی اوقات جهت شیرین‌تر کردن کار از بداهه استفاده می‌کردم اما در کل هر چه می‌گفتم از روی فیلمنامه بود. 
 
موز خوردن اجباری در«قصه‌های مجید»برایم خاطره شد 
 
وقتی از او درباره بهترین خاطره‌اش از زمان «قصه‌های مجید» پرسیدیم اینگونه گفت:‌ «قصه‌های مجید» برایم سراسر خاطره بود، در آن زمان من دوم راهنمایی بودم و به دلیل اینکه لاغر و ضعیف بودم و کم غذا می‌خوردم، همیشه آقای پوراحمد اواسط کار وقتی به گروه استراحت می‌داد به بچه‌های تدارکات می‌گفت که برایم یک موز تهیه‌کنند تا من بخورم و جان داشته باشم که کار کنم. در آن سال‌ها همیشه حدود 10 - 11 صبح سهم من یک موز بود که حتما باید می‌خوردم در حالی که خودم اصلا استراحت و خوردن موز را دوست نداشتم و آقای پوراحمد به زور موز را به من می‌داد تا بخورم و مریض نشوم. در نهایت تمام این کلنجارها با آقای پوراحمد و شیطنت‌های کودکانه برایم خاطره شد. یاد همه خاطره‌های «قصه‌های مجید»‌ام بخیر ... 
 
مدرسه "قصه‌های مجید" 
 
پیشنهاد می‌دهم کارها بر اساس شایستگی و توان افراد تقسیم شوند 
 
باقر بیگی همچنین در بخشی از گفت‌وگوی خود پیشنهادش به تلویزیون در زمینه ساخت آثار ماندگار همچون «قصه‌های مجید» را اینگونه مطرح کرد: این پیشنهاد را می‌دهم که بر اساس شایستگی و توانایی افراد کارها را تقسیم کنند و کارها بر اساس روابط نباشد؛ البته منظورم این نیست که در حال حاضر این طور است. 
 
او گفت: همیشه کاری ماندگار می‌شود که با دلسوزی افراد گروه پیش برود، بر این اساس امیدوارم تمام کارها با دلسوزی پیش برود. 
 
وی تأکید کرد:‌ باید در کارها به این نکته توجه کنیم که مردم ایران سادگی و صداقت را دوست دارند. 
 
پیشنهادی از کیومرث پوراحمد شود، با سر قبول می‌کنم 
 
بازیگر نقش مجید با بیان اینکه اگر کیومرث پوراحمد کاری به او پیشنهاد بدهد با سر قبول می‌کنم، خاطرنشان کرد:‌ آقای پوراحمد از جمله کارگردانان دلسوز است و من همیشه علاقه داشتم با ایشان کار کنم؛ ضمن اینکه بازیگری جزو علایق همیشگی‌ام بوده و هست به همین خاطر الان هم اگر از طرف آقای پوراحمد پیشنهادی شود با سر قبول می‌کنم. 
 
مهدی باقربیگی در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا با بیان اینکه برای تلویزیون کاری ندارم و درگیر شورای شهر هستم، گفت: به واسطه «قصه‌های مجید» که بعد از سال‌ها هنوز در خاطرات مردم مانده است، زمانی که برای عضو شورای شهر اصفهان کاندیدا شدم از سوی مردم با استقبال خوبی مواجه شدم و جا دارد از همه آن‌ها تشکر کنم؛ ضمن اینکه به آن‌ها قول می‌دهم با همان صداقت و سادگی مجید «قصه‌های مجید» برای شهرشان کاری کنم. 
/ 1 نظر / 17 بازدید